Zadzwoń! 533-668-194

skrzynia biegow renault trafic uszkodzona

Skrzynia biegów Renault trafic 1.9 dci

Skrzynie-biegow.pl
Skrzynie-biegow.pl 24 listopada, 2018
Aktualizacja 2022/07/06 at 11:12 PM
2 min. czytania

Samochody dostawcze charakteryzują się dużą pojemnością, przez co są tak chętnie wybierane. Polecanym wśród użytkowników jest Renault Trafic 1.9 dci. Jego parametry i prezentacja nie pozostawiają wątpliwości – jest to pojazd godny uwagi. Elementem, bez którego jazda nie byłaby możliwa jest skrzynia biegów renaul trafic 1.9 dci.

Skrzynia biegów Renault Trafic 1.9 dci – za co odpowiada?

Skrzynia biegów to mechanizm, którego zadaniem jest umożliwienie zmiany przełożenia, dzięki czemu służy do efektywnego przekazywania mocy wytwarzanej przez silnik. To z kolei sprawia iż pojazd jest napędzany. Nie zbyt ciekawa jest sytuacja, w której owy mechanizm ulegnie awarii.

Czy da się naprawić skrzynię biegów do Renaulta Trafica?

renault wymiana regeneracja naprawa skrzyn

Oczywiście, tak jak i inne skrzynie biegów da się naprawić. Niewątpliwie potrzebny jest do tego specjalista. Skrzynia biegów renault trafic 1.9 dci to skomplikowana jednostka, jednak zawodowcy poradzą sobie z tym zadaniem. Naprawa przez nich przebiegnie szybko i bezproblemowo. Dodatkowym atutem, przemawiającym za tym, że korzystniej jest wybrać się do fachowca jest niska cena za usługę, która usatysfakcjonuje każdego.

Dlaczego skrzynie Trafic 1.9 ulegają awarii?

Właściciele aut nie zawsze zdają sobie sprawę z błędów jakie popełniają – nieumyślnie przy tym skracając żywotność skrzyni biegów renaulta trafica 1.9 dci. Są to np.:

  • nie dbanie o właściwy poziom oleju silnikowego,
  • zbyt długa jazda na wysokich obrotach,
  • zapominanie o sprzęgle podczas zmiany biegu,
  • zbyt długa jazda na za niskich obrotach silnika,
  • postój z wciśniętym sprzęgłem (np. gdy czerwone światło sygnalizacji nakazuje czekać),
  • jazda na tzw. pół-sprzęgle

Reasumując. Wydawałoby się, że to nie istotne drobne szczegóły, bądź zwykłe przyzwyczajenia. Te jednak, praktykowane przez długi czas mogą doprowadzić do awarii skrzyni biegów renaulta trafica 1.9 dci.

Udostępnij artykuł