Zadzwoń! 533-668-194

skrzynia biegów mercedes

Skrzynie biegów Mercedes – naprawa i użytkowanie

Skrzynie-biegow.pl
Skrzynie-biegow.pl 27 czerwca, 2022
Aktualizacja 2022/07/06 at 11:12 PM
5 min. czytania

Mercedes to marka aut, która słynie z najlepszych skrzyń biegów, wielokrotnie nagradzanych, przyjaznych użytkownikowi, bardzo solidnych, trwałych i łatwych w obsłudze. Co sprawia, że skrzynie biegów Mercedes są tak dobre? Czy skrzynie biegów do Mercedesa wymagają niekiedy naprawy? Jakie sekrety w sobie kryją?

Mercedes – skrzynia biegów jako element perfekcji wykonania auta

MSM Technic pracuje ze skrzyniami biegów Mercedesa wystarczająco długo, aby potwierdzić, że wyrażenie “niemiecka precyzja” ma do nich zastosowane, nie jest na wyrost. Mercedes bowiem tworzy skrzynie biegów, których zwykle nie trzeba naprawiać. Oczywiście, jak wszystko co mechaniczne, skrzynia biegów do Mercedesa również może się zepsuć i wymagać naprawy, lecz w przypadku Mercedesa mamy do czynienia ze skrzyniami biegów, które z założenia projektowego mają przetrwać wiek.

Niemiecki przemysł motoryzacyjny zdobył sobie na świecie tak wysoką pozycję, ponieważ samochody produkowane przez naszego zachodniego sąsiada odznaczają się prawdziwą jakością wykonania. A wśród wszystkich niemieckich pojazdów jeżdżących po drogach świata, to właśnie Mercedes zdołał zaprojektować najmniej awaryjne skrzynie biegów. Jest bowiem tak, że zanim Mercedes wypuści coś na rynek, to najpierw mamy do czynienia z długim testowaniem oryginalnej myśli technicznej, zatem efekt w zdecydowanej większości przypadków jest więcej niż zadowalający. Właśnie tak jest ze skrzyniami biegów do Mercedesa.

Rodzaje skrzyni biegów do Mercedesa

Przykładami najpopularniejszych skrzyń biegów w Mercedesach mogą być: W203, W211 czy 7G DCT – w MSM Technic znamy je wszystkie świetnie. Od strony subiektywnych doznań kierowcy te skrzynie biegów są po prostu doskonałe pod względem użytkowym. Zmiana biegów przebiega gładko i bez zakłóceń, od razu wiemy, że nasz przełącznik skrzyni biegów w Mercedesie wpływa na doskonale zaprojektowany i bardzo skomplikowany układ, który wykazuje jednak najwyższą stabilność (dlatego naprawy skrzyni biegów Mercedesa są rzadkością). Popatrzmy bliżej na odmiany automatyczne i manualne.

Automatyczne skrzynie biegów

Automatyczne skrzynie biegów w Mercedesie są znane ze swojej intuicyjności i dokładnego dopasowania się do stylu jazdy kierowcy. W MSM Technic oglądamy całą sprawę w szerszym kontekście technicznym, gdy dochodzi do naprawy. Wrażenie robią w tych skrzyniach biegów przekładnie, łożyska, cała konstrukcja, którą można podziwiać jak dzieło sztuki. Oleje i filtry podlegają tylko okresowej renowacji i są bardzo trwałe. Obecnie najnowsze modele automatycznych skrzyń biegów do Mercedesa nie są w powszechnym odczuciu kierujących czymś zgoła odmiennym od manualnych pod ręką doświadczonego kierowcy, ponieważ istotnie udoskonalono w nich dopasowanie do stylu jazdy. Oczywistą korzyścią jest ich “automatyczność”.

Manualne skrzynie biegów

Właściciele Mercedesów przy zakupie samochodu bardzo często zadają sobie pytanie: czy naprawy wymagać będzie szybciej skrzynia automatyczna, czy manualna? W MSM Technic wiemy, że nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ ewentualna usterka skrzyni manualnej zdarza się tak samo często, a raczej tak samo rzadko. To mechanizmy opracowane i wyprodukowane z tym stopniem kunsztu technicznego, że pytanie o ich naprawę zazwyczaj w ogóle się nie pojawia. Jesteśmy jednak zdania, że regeneracja manualnej skrzyni biegów jest nieco łatwiejsza do przeprowadzenia. Trzeba posiadać pewną wiedzę mechaniczną, aby móc docenić maestrię wykonania manualnych skrzyń biegów do Mercedesa, bowiem są one częściami do samochodu, o których istnieniu nie moglibyśmy nawet marzyć jeszcze 20 lat temu.

Mercedes – naprawa skrzyni biegów

Tak, w MSM Technic naprawiamy skrzynie biegów do Mercedesa automatyczne i manualne, robimy to z przyjemnością i najwyższym, gwarancyjnym profesjonalizmem, ale chcemy uspokoić wszystkich szczęśliwych posiadaczy Mercedesów: naprawa skrzyni biegów w Państwa samochodach nie będzie najprawdopodobniej nigdy konieczna lub wymagana, gdyż – o tym w MSM Technic też wiemy dobrze – Mercedes posiada niezawodne skrzynie biegów i trzeba mieć wyjątkowego pecha, aby być zmuszonym do ich naprawy.

Mercedes Benz CLS skrzynia biegów

Jedziemy Mercedesem szeroką drogą!

Skrzynie biegów w Mercedesach to już legenda. W całej Europie nikt nie dorównuje Niemcom pod względem poziomu rozwoju motoryzacji, a Mercedesy stanowią flagowy produkt przemysłu motoryzacyjnego naszego sąsiada.

To sprzęt, który praktycznie się nie niszczy i dobrze służy kierowcom. Skrzynie biegów należą do najczulszych i najbardziej podstawowych systemów auta. Otóż Mercedes opanował ich produkcję do perfekcji. Elektronika, hydraulika, sposoby zaprojektowania przełożenia oraz jego działanie – w skrzyniach biegów Mercedesa wszystko to stoi na najwyższym poziomie. Wybór trasy, trybu jazdy i stylu przemieszczania się po drogach, znajdują swojego wielkiego sprzymierzeńca w tych podzespołach. Okresowe przeglądy, konieczne ze względu na bezpieczeństwo, należy wykonywać wyłącznie u autoryzowanych mechaników.

Udostępnij artykuł