Zadzwoń! 533-668-194

Skrzynia biegów Mercedes Sprinter

Skrzynie-biegow.pl
3 min. czytania

Kiedy myślisz o samochodzie dostawczym Mercedes Sprinter, pierwszą rzeczą, z którą go kojarzysz, jest jego solidność i niezawodność. Jednak aby Twój Mercedes Sprinter spełniał te standardy, jednym z elementów, na który powinieneś zwrócić uwagę, jest skrzynia biegów.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o skrzyni biegów Mercedesa Sprintera:

Różne wersje skrzyni biegów Sprinter

Najczęściej spotykane warianty skrzyni biegów samochodu dostawczego Mercedes Sprinter to 3-biegowa (MR75), 4-biegowa (MR286) i 6-biegowa (MB15) skrzynia automatyczna. Najnowszą wersją jest 6-biegowa MB17 i można ją spotkać w nowszych modelach takich jak 614 czy 619. 4-biegowa MR286 jest również częstym wyborem dla vanów VW z silnikami Euro 5.

Tryby manualne i automatyczne

Mercedes Sprinters jest wyposażony w tryb manualny lub automatyczny, w zależności od tego, jaki rodzaj skrzyni biegów został wybrany przy zakupie. W trybie ręcznym będą Państwo mogli sami kontrolować biegi, natomiast w trybie automatycznym będą się one zmieniać automatycznie w zależności od warunków drogowych i Państwa stylu jazdy. Na przykład, jeśli jedziesz pod górę, skrzynia biegów będzie bardziej obniżać biegi, aby zapewnić dodatkową moc potrzebną do pokonywania wzniesień. Na dłuższych trasach może to pomóc w utrzymaniu stałej prędkości w zróżnicowanym terenie, a także w obniżeniu zużycia paliwa.

Skrzynia biegów sprinter 2.9

Skrzynia biegów Sprinter 2.9 jest całkowicie nową jednostką zaprojektowaną w celu zapewnienia najwyższej wydajności i niezawodności dla wielu różnych marek silników i zastosowań pojazdów. Oferuje ona kilka innowacyjnych funkcji, takich jak płynna zmiana biegów, niski poziom hałasu wibracji, rozszerzone przełożenia, technologia prowadzenia przewodów i wiele innych. Ten zaawansowany system został zbudowany z myślą o trwałości i zapewnieniu maksymalnego komfortu w każdych warunkach jazdy.

Dzięki skrzyni biegów Sprinter 2.9 możesz mieć pewność, że Twój pojazd posiada najnowocześniejszą inżynierię przekładni, która zapewnia najwyższą wydajność przez cały czas.

Konserwacja skrzyni biegów

Aby upewnić się, że Twoja skrzynia biegów nadal działa bez zarzutu, należy regularnie przeprowadzać kontrole i przeglądy konserwacyjne zgodnie z instrukcją obsługi. Sprawdzanie poziomu oleju, uzupełnianie płynów w razie potrzeby i wymiana wszelkich elementów, które mogły się zużyć z czasem to ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas wykonywania rutynowych czynności konserwacyjnych w pojeździe. Należy również zapoznać się z używaniem narzędzi diagnostycznych takich jak Autologic lub skaner Launch X431, które sprawiają, że diagnozowanie błędów w nowoczesnych pojazdach jest znacznie łatwiejsze niż wcześniej.

 

Udostępnij artykuł