Turbosprężarka VW Touran, opinie, naprawa » Skrzynie-Biegow.pl
Zaznacz stronę

Pierwsza generacja Touran’a pojawiła się na rynku w 2003 roku. Pomimo tego, że gabarytowo model ten zaliczyć należy bardziej do kategorii Minivan, to jednak cała konstrukcja oparta jest o płytę podłogową z Volkswagena Golfa. Zamysłem konstruktorów było stworzenie auta, które byłoby pomiędzy Golfem czy nawet Golfem Plus a SharanemGeneralnie większość wersji Tourana wyposażona jest w siedem miejsc dla pasażerów. Nie mniej jednak z opinii użytkowników wynika, że najbardziej komfortowo podróżuje się w nie więcej niż pięć osób.

Nowości w Volkswagenie

Nieco świeżości do wyglądu Volkswagena Tourana konstruktorzy wprowadzili w 2006 roku poprzez zastosowanie face liftingu. Auto dostało reflektory o zmienionym kształcie, nową atrapę chłodnicy, oraz kilka poprawek w aerodynamice. Dzięki temu stało się jeszcze bardziej atrakcyjnym modelem. Pierwszą ingerencja w konstrukcję napędową przeprowadzono dopiero po sześciu latach od wyjazdu pierwszego egzemplarza z taśmy produkcyjnej. Silnik EcoFuel o pojemności 2 litrów został zastąpiony innowacyjną jak na tamte czasy jednostką 1.4 TSI, która za pomocą turbosprężarki znacznie poprawiła osiągi auta.

Druga generacja Volkswagena Tourana to przede wszystkim wprowadzenie wachlarza silników. Postawiono na ekonomię przy zachowaniu wysokich parametrów. Wizualnie auta stały się bardzo nowoczesne i doskonale wpisują się w linie stylistyczną charakteryzującą Volkswagena.

Volkswagen Touran – naprawa turbosprężarki

Przy zakupie diesla, nie należy obawiać się awarii turbosprężarki Touran to auto, które nie jest zbyt podatne na tego typu awarię. Zachowując odpowiednią dynamikę jazdy oraz odpowiednio dbając o silnik, spokojnie wytrzymuje przebieg 250 tysięcy kilometrów. W przypadku jej awarii nie koniecznie trzeba inwestować w zakup nowej, a warto podjąć próbę jej regeneracji. Proces taki jest sporo tańszy i odbywa się stosunkowo szybko. Oczywiście po takiej usłudze otrzymamy gwarancję.

Podsumowując bardzo dobre silniki, trwała turbosprężarka, i brak znaczących wad technologicznych, pozwala uznać Volkswagena Tourana za bardzo udane i godne polecenia Auto.