Zadzwoń! 533-668-194

Skrzynia biegów kia, skrzynia biegów kia ceed 1.6 crdi

Skrzynie biegów w modelach Kia. Co warto o nich wiedzieć?

Skrzynie-biegow.pl
Skrzynie-biegow.pl 28 czerwca, 2022
Aktualizacja 2022/07/07 at 12:22 AM
5 min. czytania

Kia to jedna z najpopularniejszych marek samochodów pochodząca z Korei Południowej. Jest ona powszechnie znana nie tylko w swoim kraju, ale także na całym świecie. Jest to producent uznanych samochodów osobowych, vanów, SUV-ów i pojazdów dostawczych.

Najpopularniejsze modele to między innymi Kia Ceed, Sportage czy Picanto. Skrzynie biegów w samochodach marki KIA mogą nieznacznie różnić się pomiędzy sobą w zależności od modelu. W starszych modelach montowane są wydajne skrzynie manualne, natomiast w najnowszych automatyczne. Wybór odpowiednich zależy jednak w głównej mierze od preferencji kierowcy. Obydwa rozwiązania mają swoich zwolenników. Co warto o nich wiedzieć?

Skrzynie biegów Kia

Skrzynie biegów Kia najczęściej dostępna jest w wersji manualnej, choć nowoczesne modele wykorzystują automatyczne skrzynie. Niezależnie od wybranej pozycji są to w pełni nowoczesne rozwiązania, zapewniające o wiele bardziej ekonomiczne działanie, odpowiednią płynność oraz wysoki komfort prowadzenia pojazdu. Szczególnie widoczne jest to w przypadku flagowych modeli takich jak Kia Ceed czy Sportage. W tym przypadku nie ma co obawiać się manualnych skrzyni biegów. Są one równie wydajne, co automatyczne modele oraz zapewniają odpowiednią trwałość i niższe koszty naprawy.

Często użytkownicy poszukują modeli posiadających manualne skrzynie biegów. Związane jest to ze zdecydowanie lepszymi opiniami na temat ich pracy i wytrzymałości. Pomimo tego równie często ulegają one awariom i problemom. Wtedy konieczne jest rozpoznanie usterki i skuteczne działanie. Do wyboru mamy wiele opcji, zarówno naprawy, regeneracji, renowacji, a także wymiany skrzyni biegów na nową lub używaną. Wybór zależy od indywidualnego przypadku i preferencji właściciela pojazdu.

Skrzynia biegów Kia Ceed 16 CRDI

Skrzynia biegów Kia Ceed 16. CRDI to model manualny, dopasowany idealnie do tego modelu. Jest to samochód produkowany od 2006 roku, który cieszy się pozytywnymi opiniami wśród kierowców. Posiada łatkę ekonomicznego i wytrzymałego, który nie wymaga częstych napraw. Podobnie kwestie te wyglądają w przypadku manualnych skrzyni biegów z tego modelu. Stąd też w razie jakichkolwiek problemów z tymi elementami warto zdecydować się na ich naprawę, renowację, remont, a także wymianę na nową lub używaną skrzynię biegów, którą znajdziesz w ofercie MSM Technic.

Skrzynia biegów Kia Sportage 2.0.16v

Skrzynia biegów Kia Sportage 2.0 16v to model manualny, w pełni zgodny z wymaganiami pojazdu. Jest to świetny przykład SUVa, który zachwyca komfortem jazdy oraz swoją wytrzymałością. Niezawodne i pakowne, dobrze sprawdza się jako auto miejskie i rodzinne. Choć model ten jest stosunkowo niezawodny, możliwe jest wystąpienie ewentualnych problemów ze skrzynią biegów. Wtedy do dyspozycji mamy wiele możliwości, takich jak między innymi wymiana, naprawa, regeneracja czy renowacja, które pozwolą przywrócić pojazd do pełnej sprawności. Dlatego też jeśli masz jakikolwiek problem z pracą skrzyni biegów w modelu Kia Sportage 2.0 16v wybierz odpowiedni serwis, taki jak MSM Technic.

skrzynia biegów kia sportage 2.0 16v

Jak rozpoznać problemy ze skrzynią biegów?

Uszkodzona skrzynia biegów da nam znać o awarii znacznie wcześniej. Co więc powinno wzbudzić naszą czujność? Z pewnością będzie to wiele czynników. Objawy uszkodzonej skrzyni biegów to między innymi:

  • zgrzytanie i grzechotanie skrzyni podczas wbijania innego biegu w czasie jazdy,
  • luz na drążku biegów podczas zmiany pozycji,
  • ruchy drążka zmiany biegów podczas jazdy,
  • wyciek oleju z odpowietrznika skrzyni biegów,
  • stukanie podczas zmian biegów, słyszalne „wycie” w czasie jazdy.

Problemy ze skrzynią biegów w samochodach Kia – co zrobić?

Wszelkie problemy związane z prawidłową pracą skrzyni biegów w różnych modelach pojazdów Kia mogą mieć duże znaczenie ze względu na jego sprawność, a także bezpieczną jazdę. Dlatego też w momencie, w którym wyczujesz jakiekolwiek problemy z tym układem, koniecznie skontaktuj się z odpowiednim specjalistą, który pomoże fachowo zlokalizować i pozbyć się tego problemu.

Polecamy skorzystanie z szerokiej oferty MSM Technic obejmujące naprawę, regenerację, renowację oraz wymianę z możliwością zakupu używanej lub nowej skrzyni biegów. Wybierając sprawdzoną pomoc, nie musisz martwić się o jakość uzyskanych rezultatów. Zregenerowana skrzynia biegów Kia działa równie dobrze jak nowa.

Udostępnij artykuł