Zadzwoń! 533-668-194

naprawa skrzynia biegow 307 poznan

Naprawa skrzyni biegów Peugeot 307

Skrzynie-biegow.pl
Skrzynie-biegow.pl 24 stycznia, 2021
Aktualizacja 2022/07/06 at 11:12 PM
4 min. czytania

Peugeot 307, kompaktowy samochód osobowy wyprodukowany przez francuską markę Peugeot. Peugeot 307 jest to model średniej klasy. Pojawił się na rynku w 2001 roku a okres jego produkcji obejmuje lata 2001- 2011. Przez ten czas przedstawiany model został poddany liftingowi. Decydując się na zakup peugeota 307 mamy do wyboru kilkanaście wersji silnikowych, możemy zdecydować się na benzynę, bądź bardziej ekonomicznego diesla. Francuski producent, daje nam również pewne pole manewru w kwestii skrzyni biegów, mamy do wyboru 5 lub 6 biegową manualną skrzynie biegów, bądź 4 i 5 biegowy automatyczny odpowiednik.

Osiągi jakimi może poszczycić się peugeot 307, nieznacznie zależne są od wyboru skrzyni biegów, w manualnej wersji 5 stopniowej, będzie to 10,3 sekundy do 100km/godzinę, oraz maksymalna możliwa prędkość, to 207km/ godzinę. Natomiast w zautomatyzowanej wersji biegowej zmniejsza się maksymalna osiągana prędkość, do 204km/ godzinę a aby osiągnąć prędkość 100km/godzinę potrzebujemy 12 sekund.

Regeneracja i naprawa skrzyni Peugeot 307 a może wymiana?

Co jeśli skrzynia biegów odmówi nam posłuszeństwa, bądź zastanawiamy się nad zakupem samochodu z uszkodzoną skrzynią biegów. Naprawa skrzyni biegów w peugeot 307 nie jest specjalnie kosztowna i skomplikowana. Co do zasady peugeot 307 nie słynie z awaryjności a skrzynie biegów oferowane przez producenta są wytrzymałe, ale co jeśli już musimy podjąć wyzwanie naprawy.

Dostępna na rynku mechanika pojazdowa, pozwala na naprawę skrzyni biegów w bardzo przystępnych cenach. Czas naprawy skrzyni biegów Peugeot 307 możemy skrócić do minimum, dzięki pełnej dostępności zarówno pojedynczych części jak i kompletnej, oryginalnej skrzyni biegów. Peugeot 307 to dość popularny model, dlatego też naprawa jego skrzyni biegów nie jest dla mechaników specjalnym wyzwaniem.  Naprawa skrzyni biegów, jej koszty oraz skomplikowanie związane z całym procesem nie jest czynnikiem skreślającym bądź poddającym wątpieniu zakup peugeota 307.

Skrzynia biegów peugeot 307 1.6 benzyna

Skrzynie biegów w modelach francuskiej marki mają duży wpływ na płynną jazdę. Model Peugeot 307 posiada ponad 109 KM mocy i przyspiesza do setki w czasie 11,6 sekundy. Samochody Peugeot wyróżniają się na tle innych samochodów konstrukcjami skrzyni biegów. Są one dosyć wrażliwe, niezależnie od rocznika francuskiej marki. Jednak dzięki oszczędnej i ekonomicznej jeździe można przedłużyć życie synchronizatorom układu napędowego.

biegi peugeot 307 1.6 benzyna skrzynia

Warto zawsze sprawdzać poszczególne roczniki Peugeota. Im nowszy rocznik auta, tym skrzynia biegów peugeot 307 1.6 benzyna będzie w lepszym stanie. W tym celu warto zawsze oglądać nie tylko kartę pojazdu, ale w jakim stanie są tryby, synchronizatory oraz piasty. Nieodłącznym elementem skrzyni są łożyska, które w miarę użytkowania pojazdu mogą się zużywać. W przypadku uszkodzenia należy je wymienić na nowe, najlepiej w autoryzowanym serwisie.

Skrzynia biegów peugeot 307 2.0 hdi

Silnik Peugeot 307 w wersji z Dieslem ma prawie dokładnie takie same wartości mocy i czasu, w jakim przyspiesza auto. Jednocześnie ten silnik posiada dwukrotnie większe wartości obrotowe niż w przypadku silnika benzynowego. Wpływa to bardzo obciążająco na działanie skrzyni biegów, która musi w tym momencie przyjąć dwukrotnie większy opór. Na szczęście inżynierowie Peugeota znaleźli na to właściwe rozwiązanie.

Skrzynia biegów peugeot 307 2.0 hdi jest dostępna w wielu wariantach. Skrzynie ręczne są dostępne w konstrukcjach pięcio- lub sześcio- biegowych, natomiast skrzynie automatyczne mają cztero- lub sześcio- biegowe rozwiązania. Dzięki temu można wybrać odpowiedni model układu napędowego na własne potrzeby i styl jazdy. Podczas wyboru modelu samochodu warto zwrócić uwagę nie tylko na moc silnika czy parametry skrzyni biegów, ale także na dodatkowe elementy wspomagające. W aucie Peugeot warto zainteresować się działaniem wspomagania układy kierowniczego a szczególnie przekładnią kierowniczą, która ma duży wpływ na płynność i bezpieczeństwo jazdy.

Udostępnij artykuł