Zadzwoń! 533-668-194

skrzynia biegów nissan qashqai 1.6 benzyna,

Skrzynia biegów Nissan Qashqai 1.6 benzyna? Napraw ją u nas

Skrzynie-biegow.pl
Skrzynie-biegow.pl 28 czerwca, 2022
Aktualizacja 2022/07/07 at 11:22 PM
5 min. czytania

Skrzynia biegów to jeden z kluczowych elementów w aucie. Jej naprawa, a tym bardziej wymiana, może być naprawdę kosztowna, stąd warto wiedzieć co nieco na temat skrzyń biegów, aby uniknąć choćby niewłaściwego użytkowania i w razie awarii podjąć rozsądną decyzję.

Naprawa skrzyni biegów czasem jest nieunikniona

Nie da się ukryć, że wszelkie naprawy w aucie to kosztowna sprawa, a szczególnie gdy mówimy o tak ważnym elemencie jak skrzynia biegów. Zazwyczaj w przypadku naprawy, skrzynię trzeba zdemontować co dodatkowo podwyższa koszty. Kwestia naprawy skrzyni biegów to dość skomplikowana sprawa i w zależności od tego czy jest to skrzynia manualna czy automatyczna, koszty będą się naprawdę różnić. Jeśli chodzi o skrzynię manualną to sprawa jest o tyle łatwiejsza, że dość szybko można wskazać problem, bo taka skrzynia jest technicznie prostsza w porównaniu do automatów. W samej naprawie najdroższa jest tak zwana robocizna i za to płacimy najwięcej, nawet kilka tysięcy złotych. W przypadku automatu ceny zaczynają się od kilku tysięcy złotych i rosną do kilkunastu tysięcy.

Jakie prace mogą być wykonane? Mogą to być:

  • wyjęcie skrzyni biegów
  • wymiana oleju lub sprzęgła, wymiana mechatroniki
  • naprawa usterek mechanicznych jeśli chodzi o koła zębate i łożyska

Kiedy naprawiać, a kiedy wymieniać?

Niestety nie ma tutaj złotej rady co należy zrobić. Najlepiej mieć zaufanego mechanika lub serwis, gdzie szybko i korzystnie można oszacować koszty. Następnie trzeba ocenić czy naprawa nie jest za droga w stosunku do zakupu nowej skrzyni. Gdy usterka jest naprawdę poważna, a naprawa osiąga kwotę wartości auta używanego, raczej można sobie darować wymianę skrzyni. „W każdym przypadku uszkodzenia skrzyni biegów, trzeba poprosić o pomoc doświadczony punkt, który specjalizuje się w takich naprawach” -podkreśla specjalista ds. kontroli i jakości z firmy MSM Technic. Ważna sprawa to, aby unikać tanich zamienników skrzyni biegów. Skrzynia biegów nissan qashqai 1.6 benzyna to bardzo dobry wybór, pod warunkiem, że jest oryginalna.

Co trzeba wiedzieć o Nissanie Qashqai 1.6 i jego skrzyni biegów?

Nissan qashqai to kompaktowy SUV, a w momencie gdy wszedł na rynek, wyróżniał się tym, że był najmniejszym SUVem japońskiej marki. To zdecydowanie mogło zdobyć uznanie w oczach Klientów, którzy potrzebowali auta pojemnego, ale nie za dużego. Takiego, którym można poruszać się sprawnie na mieście, ale i wybrać się na dłuższy wyjazd wakacyjny. Wskazuje się też na bezawaryjność auta, co może być zdecydowanym plusem.

Ten Nissan Qashqai był oceniany jako japoński bestseller. Jeśli chodzi o użytkowanie auta to trzeba pamiętać o wymianie oleju co 10-15 tysięcy kilometrów. Jak w przypadku każdego auta, trzeba regularnie pojawiać się na przeglądach i nie bagatelizować oznak tego, że skrzynia biegów może być niesprawna. Im szybciej zgłosimy się do profesjonalnego punktu naprawy skrzyni biegów, tym lepiej dla auta i dla nas. Skrzynia biegów w Nissanie Qashqai w razie jakichkolwiek problemów jak stukanie czy grzechotanie, musi być od razu gruntownie sprawdzona.

regeneracja i naprawa biegi qashqai

Takim punktem może być na przykład MSM Technic, firma specjalizująca się w regeneracji skrzyni biegów. Naprawa skrzyni biegów, regeneracja skrzyni biegów to specjalność tego miejsca. Serwis auta odbędzie się szybko i profesjonalnie, wystarczy skontaktować się z serwisem, pod numerem podanym na stronie internetowej. Nissan Qashqai to bardzo dobre auto, pod warunkiem, że regularnie o nie dbamy.

Jak jest przeprowadzana regeneracja skrzyni w Nissanie Qashqai?

Regeneracja skrzyni biegów to inaczej wymiana pewnych elementów, które umożliwią dalsze użytkowanie pojazdu. Jeśli zauważymy niepokojące objawy to nasza skrzynia Nissan Qashqai 1.6 może wymagać obejrzenia w serwisie. Dobry serwis, bez względu na rodzaj skrzyni i auta, powinien być w stanie szybko ocenić i naprawić usterki. Zregenerowana skrzynia na przykład z dwuletnią gwarancją zapewni właścicielowi pewność użytkowanego auta i spokój w trakcie jazdy. Warto korzystać z bezpłatnej wyceny, aby mieć możliwość wyboru i poczuć się bezpiecznie, jeśli chodzi o dalsze koszty.

Serwisy często przedstawiają cenę dopiero na sam koniec, co wiąże się z wieloma niedogodnościami dla użytkownika auta. Natomiast profesjonalne punkty naprawy skrzyni biegów, są w stanie przedstawić koszty na wstępnym etapie, bez przykrych niespodzianek dla zlecającego. Poza tym, doświadczenie i używanie tylko oryginalnych części do wymiany elementów skrzyni lub zamienników znanych firm, gwarantuje bezawaryjną jazdę i komfort dla kierowcy. Dzięki temu można nieco przedłużyć żywotność auta, takiego jak na przykład wspomniany Nissan Qashqai 1.6 i nadal cieszyć się jazdą, zamiast wymieniać auto na nowe.

Udostępnij artykuł