Zadzwoń! 533-668-194

ix35 skrzynia biegów hyundai i30

Skrzynia biegów Hyundai – zastosowanie i najczęstsze przyczyny awarii

Skrzynie-biegow.pl
Skrzynie-biegow.pl 29 czerwca, 2022
Aktualizacja 2022/07/07 at 8:14 AM
4 min. czytania

Skrzynia biegów stanowi z całą pewnością mechanizm szczególnie istotny dla prawidłowej jazdy. W samochodzie odpowiada za zmianę przełożenia układu napędowego, dostosowując tym samym parametry silnika do zmiennych potrzeb. Często spotykane są jednak usterki omawianego podzespołu – związane zarówno z nieprawidłową eksploatacją, jak również błędami konstrukcyjnymi. Skrzynie biegów Hyundai – poznaj zastosowanie i najczęstsze przyczyny awarii danego mechanizmu!

Skrzynia biegów – zastosowanie w pojeździe

Skrzynia biegów Hyundai i20 pozwala na zmianę przełożenia układu napędowego, dostosowując tym samym parametry silnika do aktualnych potrzeb. Omawiany mechanizm umożliwia uzyskanie odpowiedniej prędkości obrotowej, w oparciu o obciążenie i prędkość jazdy. Skrzynia biegów stanowi przy tym podzespół, który we współpracy z silnikiem poprzez sprzęgło jest odpowiedzialny za zmianę biegów w pojeździe.

Typowe uszkodzenia mechanizmów skrzyń biegów

Skrzynia biegów Hyundai i30 należy do mechanizmów szczególnie podatnych na wszelkiego rodzaju wady materiałowe i błędy konstrukcyjne. Częstą przyczyną awarii jest również nieprawidłowa eksploatacja, a także wycieki oleju. W każdym przypadku niezbędna jest jednak szczegółowa diagnostyka, dokonywana po rozebraniu przekładni.

Najpopularniejszymi usterkami poszczególnych elementów skrzyni biegów są:

  • wyrobione bieżnie łożysk
  • odkształcona obudowa łożyska
  • zużyte pierścienie synchronizatorów
  • zużyte sprzęgło
  • rozciągnięty pasek (łańcuch)

W przypadku wystąpienia objawów usterki skrzyni biegów, takich jak zgrzytanie przy zmianie biegów bądź „wycie” w czasie jazdy, niezwłocznie skontaktuj się z nami, dzwoniąc na podany na górze strony numer telefonu. Jako MSM Technic udzielimy niezbędnych wskazówek, dotyczących rozwiązania problemu z omawianym mechanizmem!

Zadbaj o swoją skrzynię biegów

„Prawidłowe używanie skrzyni biegów jest podstawowym czynnikiem, decydującym o przedwczesnej awarii”, co potwierdza specjalista ds. kontroli i jakości z firmy MSM Technic.

Skrzynia biegów Hyundai ix35 stanowi mechanizm wrażliwy na niewłaściwy poziom oleju. Nieprawidłowe nasmarowanie z pewnością doprowadzi do uszkodzenia koła zębatego. Szczególnie istotny jest również styl jazdy, przekładający się na tempo eksploatacji pojazdu. Unikaj niskich obrotów silnika, a także przedłużonej jazdy na wysokich obrotach. W przypadku automatycznej skrzyni biegów postaw na spokojną jazdę, bez gwałtownych przyspieszeń.

Uszkodzona skrzynia biegów Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi skłania kierowców do jednego trzech rozwiązań: naprawa, regeneracja bądź zakup nowego mechanizmu.

Regeneracja skrzyni biegów jest często remedium na większość usterek skrzyni biegów. W całym procesie poddawane są regulacji wszelkie łożyska, przywracając ich początkowe parametry. Analizie zostają również poddane poszczególne elementy skrzyni, po uprzednim rozłożeniu na „czynniki pierwsze”.

skrzynia biegów hyundai santa fe 2.0 crdi

Hyundai – historia marki

Hyundai Motor Company jest jednym z największych producentów samochodów osobowych, vanów, SUV-ów i innych pojazdów, którego siedziba zlokalizowana jest w Seulu. Marka jest składową koncernu Motor Group, do którego należą również:

  • KIA Corporation
  • Genesis Motors

Najpopularniejsze modele Hyundai

Jednym z najpopularniejszych modeli Hyundai jest z całą pewnością i20, stanowiący pierwszy pojazd w Europie, w którym wykorzystany został język stylistyczny Sensuous Sportiness. Od roku 2020 na rynku dostępna jest trzecia generacja samochodu.

Hyundai i30 stanowi przykład pojazdu, którego pierwsza generacja cieszyła się szczególną popularnością na europejskim rynku. Do zalet omawianego auta należy z całą pewnością komfortowa jazda, na którą wpływają:

  • wielowahaczowe zawieszenie
  • szczególnie precyzyjny układ kierowniczy
  • zwiększona ilość miejsca wewnątrz

Do innych, szczególnie popularnych, modeli Hyundai należą ix35 oraz Santa Fe 2.0 CRDi.

Udostępnij artykuł