Zadzwoń! 533-668-194

serwis turbosprezarki poznan

Jak wybrać dobry serwis turbosprężarek

Skrzynie-biegow.pl
Skrzynie-biegow.pl 12 listopada, 2018
Aktualizacja 2022/07/06 at 11:12 PM
3 min. czytania

Jeszcze kilka lat temu usługi związane z regeneracją turbosprężarek były mało znane. Często zdarzało się, że nawet dobry mechanik w Poznaniu nie potrafił sobie poradzić z powtórnym montażem turbosprężarki regenerowanej.

Szczegóły były publikowane na zamkniętych forach internetowych i znane tylko nielicznym fanom motoryzacji. Dzisiaj dostęp do informacji o naprawach samochodowych jest szeroki, portale motoryzacyjne obfitują w szczegółowe instrukcje, lecz nadal trudno o profesjonalny serwis turbosprężarek.

Jak wygląda regeneracja turbosprężarki?

Regeneracja turbosprężarek to nic innego jak jej naprawa, czyszczenie, z wymianą zużytych elementów łożyskowania oraz uszczelnień. Technologie naprawcze są opracowane przez samych producentów turbosprężarek, oraz udostępniane w postaci instrukcji, części zamiennych i zestawów naprawczych.

Właściwości użytkowe i trwałość regenerowanej turbiny są porównywalne do fabrycznie nowego oryginału. Niektóre serwisy mają dodatkową usługę, jaką jest czyszczenie turbosprężarek ze zmienną geometrią łopatek. Kiedy pełna regeneracja nie jest konieczna czyści się za pomocą ultradźwięków mechanizm zmiennej geometrii, czasem trzeba wymienić pierścień kierownicy oraz rolki prowadzące.

Dlaczego warto korzystać z profesjonalnych serwisów turbosprężarek?

Sytuacją idealną z punktu widzenia klienta, jest odstawienie samochodu na lawecie do warsztatu i kompleksowa naprawa od A do Z. Większość warsztatów korzysta jednak z wysyłki części do regeneracji. Zwykły serwis zajmie się wyjęciem uszkodzonej turbosprężarki i zaproponuje wymianę na część regenerowaną.

Profesjonalny serwis turbosprężarek w ramach usługi regeneracji zapewni diagnostykę, konsultację i kompleksową naprawę przy wykorzystaniu nowoczesnych maszyn. Profesjonalny serwis poznamy również po tym, że korzysta z wyważarek i modułów diagnostyczno-pomiarowych dobrych firm, oraz posiada przeszkolony personel i certyfikaty zgodności z wymaganiami producentów.

dobry serwis turbin poznan

Standardem jest już wykonywanie bezpłatnej weryfikacji z opisem uszkodzeń i dokumentacją fotograficzną. Nie każdy będzie zainteresowany szczegółami, ale z pewnością przed naprawą będzie chciał poznać kalkulację kosztów zawierającą ceny materiałów i robocizny. Podstawowa cena regeneracji w Poznaniu to zwykle około 600-1500zł, w przypadku turbosprężarek ze zmienną geometrią do 900-1500 zł.

Dobry serwis turbosprężarek daje gwarancję

Gwarancja na regenerowaną turbosprężarkę powinna być udzielana na okres co najmniej 12 miesięcy. Warunkiem jest jednak prawidłowa eksploatacja i brak jakichkolwiek modyfikacji silnika, dotyczy to przykładowo chiptuningu lub samodzielnych modyfikacji.

Klient również powinien być poinformowany o konieczności wymiany oleju, i to nie tylko przed zamontowaniem turbosprężarki, lecz także po przejechaniu 30-100km, ma to kluczowy wpływ na oczyszczanie z zanieczyszczeń układu smarowania. Dobry serwis turbosprężarek będzie również starał się utrzymać na wysokim poziomie obsługę posprzedażną i w razie dalszych problemów, pytań lub wątpliwości, dołoży wszelkich starań aby sprostać wymaganiom klienta.

Udostępnij artykuł