Zadzwoń! 533-668-194

Toyota Avensis skrzynia biegów

Regeneracja Skrzyni Biegów

Skrzynie-biegow.pl
Skrzynie-biegow.pl 25 stycznia, 2021
Aktualizacja 2022/07/06 at 11:12 PM
5 min. czytania

Poważne uszkodzenie manualnej skrzyni biegów może zdarzyć się nawet w bardzo nowoczesnych samochodach z niewielkim przebiegiem. Przyczyny takiej sytuacji są różne, mogą wynikać choćby ze stylu jazdy i nieumiejętnego posługiwania się drążkiem zmiany biegów. Bardzo często też skrzynia biegów ulega uszkodzeniu po przejechaniu samochodem dużej ilości kilometrów, czy też w wyniku braku napraw pozornie niewielkich usterek. Czy zawsze taka skrzynia biegów nadaje się wyłącznie do wymiany? Oczywiście nie. Wiele z nich można zregenerować.

Regeneracja skrzyni biegów m32

Wymiana skrzyni biegów to koszty sięgające kilku tysięcy złotych. Przy wymianie na sprawną, ale używaną, takie koszty są oczywiście mniejsze. Warto jednak rozważyć regenerację skrzyni biegów. Rzecz jasna wiąże się z kosztami, jednak nieporównywalnie mniejszymi niż wymiana takiego elementu na nowy. Skrzynia biegów po regeneracji nie musi być gorsza od skrzyni nowej. Usługa powinna dać jej drugie życie na wiele tysięcy kilometrów, oczywiście, jeśli zostanie przeprowadzona prawidłowo i przez osobę, która doskonale się na tym zna.

skrzynia biegów do regeneracji m32

Bez względu na to, czy problemem jest regeneracja skrzyni biegów m32 czy skrzyni biegów innego typu, nie musi się wiązać z koniecznością długiego przestoju samochodu. To bardzo ważne choćby w sytuacji, gdy samochód służy do zarabiania pieniędzy czy choćby do dalekich dojazdów do pracy. Są firmy zajmujące się regeneracją skrzyń biegów, które udostępniają samochód zastępczy.

Zawsze też można wypożyczyć samochód w firmie zewnętrznej. Pierwsze rozwiązanie ma większy sens, drugie wiąże się ze sporymi kosztami, dlatego warto zapytać o inną opcję, a mianowicie założenie w miejsce skrzyni regenerowanej, skrzyni sprawnej. Skrzynia do regeneracji w takiej sytuacji pozostaje u mechanika i zostanie zaproponowana następnemu klientowi, który przyjedzie chcąc zlecić regeneracje skrzyni w swoim aucie. Dla mechanika to dobre rozwiązanie, bowiem skrzynią może zajmować się dużo wolniej. Mając świadomość, że klient nie czeka na sprawne auto, nie będzie musiał się spieszyć.

Koszty regeneracji skrzyni biegów

Koszt regeneracji skrzyni biegów zawsze jest zazwyczaj mniejszy od kosztów zakupu nowej czy używanej. Może być jednak bardzo różny. Wiele zależy oczywiście od ilości elementów do wymiany czy naprawy i zakresu prac, by skrzynię doprowadzić do pełnej sprawności. Tu zasada jest prosta. Im więcej prac przy skrzyni, tym wyższe koszty serwisu. Koszt jednak zależny jest także od innych czynników. Nie bez znaczenia jest wybór firmy. W dobie dużej konkurencji, regeneracja takiej samej skrzyni biegów w różnych firmach będzie wiązać się z różnymi kosztami. Nie mniejsze znaczenie ma rodzaj skrzyni biegów, marka pojazdu a nawet jego rocznik.

Naprawa skrzyni biegów Toyota Avensis i Opel Vivaro

Dla przykładu regeneracja skrzyni biegów Toyota Avensis to mniejsze koszty niż regeneracja takiego elementu w nowoczesnym Mercedesie. Jak mówią statystyki, stosunkowo łatwa i niedroga jest regeneracja skrzyń biegów w busach, na przykład skrzyni biegów Opel Vivaro. Powód to nie tylko konstrukcja skrzyni ale i dużo łatwiejszy dostęp do tego elementu niż w nowoczesnych, niewielkich i naszpikowanych elektroniką pojazdach osobowych. W nich nierzadko by wyjąć skrzynię biegów, trzeba poświęcić sporo czasu na wyjmowanie wielu innych elementów.

Decydując się na regenerację skrzyni biegów, szczególnie w pojeździe z dużym przebiegiem kilometrów, warto zadbać o pozyskanie dokumentacji naprawy. Takie dokument, świadczący o tym, że skrzynia biegów była naprawiana, pozornie obniża wartość auta przy odsprzedaży. Nie zawsze tak jest. Dla kupującego, świadomego konieczności napraw takich elementów w autach z dużym przebiegiem, może być zaletą. Jest bowiem jasną wskazówką, że skrzynia biegów jest świeżo po naprawie i jest sprawna.

Regeneracja skrzyni biegów Volvo XC90

Regeneracja skrzyni biegów  Volvo XC90 może być o kilka tysięcy złotych tańsza niż zakup skrzyni biegów, nawet używanej. Przed zleceniem regeneracji warto porównać zapytać o czas usługi. Przy pierwszych objawach usterki skrzyni biegów w żadnym wypadku nie warto czekać do momentu całkowitego uszkodzenia. Owszem, regeneracja jest możliwa i ma sens, wcześniejsza naprawa jednak to mniejszy kłopot i dużo niższy wydatek.

Volvo Naprawa skrzyni Serwis

Udostępnij artykuł