Recenzja samochodu Opel Astra » Skrzynie-Biegow.pl
Zaznacz stronę

Opel Astra to samochód bardzo praktyczny i wygodny. Na uwagę w aucie zasługuje przede wszystkim stylowa kabina pasażerska. Wnętrze jest komfortowe, dlatego samochodem można poruszać się przyjemnie nawet na dłuższych trasach. Bagażnik jest bardzo pojemny, dlatego jest to auto, które może być wykorzystywane przez większe rodziny, które często udają się na wycieczki poza miasto. Kupujący mogą zdecydować się na różne modele silników, wart polecenia jest głównie model GSi, który polecany jest dla kierowców, którzy lubią nieco większe prędkości. Taki silnik pozwoli też na zdecydowanie oszczędniejsze spalanie, głównie podczas jazdy po mieście.

Zawieszenie i masa

Opel Astra posiada nieco zmiękczone zawieszenie, dlatego też przy szybszej jeździe może być to odczuwalne szczególnie na zakrętach. W związku z tym autem nie powinno się szarpać oraz często zmieniać prędkości chyba, że stosuje się takie zagrywki na prostych odcinkach drogi. Zawieszenie jest jednak solidne, zaletą jest też funkcjonalna skrzynia biegów. Taka skrzynia powinna posiadać przede wszystkim cienki wałek, dodatkowo rozrusznik umiejscowiony z tyłu. Wtedy też skrzynia biegów będzie optymalnie spełniała swoje funkcje, a prowadzenie auta będzie czystą przyjemnością. Skrzynia biegów musi być więc umiejętnie dopasowana. Biegi będą wchodziły bez większych problemów i nie trzeba będzie się na tym skupiać podczas jazdy, gdyż takie zabiegi będą realizowane automatycznie, bez żadnych opóźnień. Masa auta jest dość spora, co również da się odczuć na zakrętach lub podczas gwałtownego hamowania.

Układ chłodzenia i stabilizatory

W samochodzie Opel Astra układ chłodzenia oraz stabilizatory znajdują się na zadowalającym poziomie. W niektórych przypadkach w układzie chłodzenia awariom może ulegać termostat, jest to jedna z najczęściej spotykanych awarii w tym modelu. Jeśli chodzi o stabilizatory to świetnie spełniają one swoją rolę, dlatego użytkownicy Opla Astra nie narzekają na ich użyteczność, nawet podczas wielogodzinnych podróży.